Aura fotograafia põhineb modernsel ja innovatiivsel tehnoloogial, tänu millele on võimalik näha ja tõlgendada värvilisi aurasid. Spetsiaalse sensoriga, mis suudab lugeda peopesalt ja sõrmedelt teatud punkte, mõõdetakse inimese elektromagneetilist välja ja seejärel tõlgendatakse informatsioon arvutiprogrammi, mis seda analüüsib. Sensor suudab mõõta ka temperatuurimuutusi, niiskustaset ja staatilist elektrit keskkonnas ja inimeses endas, arvutades sellega veel täpsemad analüüsitulemused. Saadud parameetrid kuvab spetsiaalne arvutiprogramm värvideks, graafikuteks ja teisteks, lihtsasti arusaadavateks näitajateks.

Sensorist tulevad elektromagneetilised signaalid saadetakse ja ühendatakse omakorda arvuti kaameraga, mis tõlgendab selle elektrotermaalse aktiivsuse värvideks ekraanil, ning kuvab vastavad näitajad graafiliselt. Aurafotograafiline süsteem ühendab endas innovatiivse energia lugemise tehnoloogia ja kuvab selle digitaliseeritud kujul reaalajas toimivasse videosse. Lihtsalt puuduta käega sensorit ja lase programmil töö ära teha!

Tarkvara näitab ekraanil keha ümber tekkinud aura kujutist, detailseid graafikuid tšakratest ja muid näitajaid. Ka on võimalik jäädvustada iseenda portreepilt, kus aura on selgelt ümber keha näha. Ilusad interaktiivsed värvivihud inimese energiast on kõik näha reaalajas - ka muutused, mis hetkelt hetkesse võivad muutuda. 


See ainulaadne süsteem mitte ainult ei mõõda aura värvust ja suurust, aga ka tšakrate tasakaalu, emotsionaalset seisundit ning füüsilist ja vaimset energiataset. Ka keha sees toimuv kommunikatsioon läbi närvisüsteemi  lõpmete mõjutab üleüldist tasakaalu. Iga aurapilt on näide inimese energeetilisest omapärasusest. See kajastab meie emotsionaalset seisundit, isikusetüüpi ja üleüldiseid heaolu näitajaid statistilises võtmes.

Energiat lugeda suutev tarkvara suudab töödelda ka saadud elektromagneetilise välja informatsiooniks, milles kajastuvad lihtsasti loetavad ja arusaadavad graafikud aura suuruse, üleüldise värvispektrumi kohta kui ka sisemise ning välimise stressi kohta meie elus. Selle abil saab aegsasti jälile ka inimesele mõjutavatele faktoritele, mis muidu jääksid kahe silma vahele.

Kohe kui aura foto on tehtud, salvestab tarkvara ka kõik muud näitajad ja kirjalikud seletused automaatselt ühtseks raportiks. Poes on kohal ka isik, kes jagab suulisi juhtnööre ja aitab kõigest paremini aru saada. Kogu protsess lõpeb kliendi 22 leheküljelise raporti endale saamisega, et edasi analüüsida ja kinnistada saadud informatsiooni.