Kanepiseemneõli, rafineerimata, GLORIA, 250 ml


Kanepiõlis sisalduvale gammalinoleenhappele omistatakse ka olulist toimet, parandamaks organismi autoimmuunssust ja ravimaks põletikulisi protsesse nagu näiteks reumatoidartriit, atoopiline dermatiit ja astma.

Kanepiõlis leidub ohtralt klorofülli – rakkude hingamist soodustavat, üleüldiselt immuunsüsteemi tugevdavat, ent ka põletikuvastast toimet omavat antioksüdanti, mis muuhulgas aitab seedetrakti kaudu välja viia kahjulikke jääkaineid.

Samas avaldab kanepiõli suurepärast mõju ka kolesterooli tasemele, vererõhule, nahale, liigestele ja hormonaalsele tasakaalule. Kuna uuringute kohaselt on oomega3 puudusel seos hüperaktiivsuse, stressi ja depressiooniga, saab kanepiõlist tuge ka ajukeemiliste protsesside ning hormoonsüsteemi tugevdamisel.

Naistele on kanepiõlist abi erinevatel eluperioodidel ning erinevate hormoonsüsteemi probleemidega seonduvalt. Kuna tegu on prostaglandiini nimelist hormooni mõjutava õliga, on sellest abi menstruaaltsükli reguleerimisel, PMS–sündroomi leevendamisel ning “päevadega” kaasnevate valude taltsutamisel. Asendamatud rasvhapped peaksid juba ennetavalt olema kohutuslikuks komponendiks lapseootel ja imetavate naiste toidusedelis, sest aitavad positiivselt kaasa loote ja imiku kesknärvisüsteemi ning aju arengule. Kanepiõlis leiduv haruldast oomega6 gammalinoleenhapet soovitavad spetsialistid tarbida juba raseduse planeerimisel, kuna sellel on ühtlasi ka emaka tekstuuri parandav toime.

Kanepiseemnetes sisalduvat valku nimega edestiin arvatakse aga parandavat isegi keskkonnakahjustustest tekkinud DNA–kahjustusi inimorganismis.

Ka mineraalainete poolest on kanepiõli asendamatu, selles leidub fosforit, kaaliumit, magneesiumit, kaltsiumit, rauda, naatriumit, mangaani, tsinki ja vaske.