Seesamiõli, rafineerimata, GLORIA, 500ml


Seesamiseemneõli on oluline toiduaine ka tervisele. Tänu sellele õlile paraneb tervis lipiididevahetusprotsesside häiretest, normaliseerub ainevahetus, vähenevad hüpertoonianähud, paranevad põletike ja liigesehaiguste protsessid. Tänu heale kaltsiumi ja fosfori (luude ehitusmaterjalid) sisaldusele on seesamiõli tõhus osteoporoosi ennetamiseks ja taastamiseks. Õli aitab kaasa ka lihasmassi kasvatamisele ja rasvkudude vähenemisega salenemisprotsessidele. Kõigis kasutusalades ta tugevdab organismi kui tervikut. Seesamiõli loetakse tervistavaks ja puhastavaks kuna viib organismist välja mürgid, jääkained ja šlakid. On väga efektiivne kopsu ja hingamisteede haiguste puhul: hingeldus, kuiv köha, astma. Samuti südame-, maksa-, sapi-, kõhunäärme (sealhulgas diabeedi), kilpnäärmehaiguste puhul ja kõrgenenud maohappe ning aneemia puhul. Õliga ravitakse edukalt haavandtõbesid ja kõhukinnisust. Erinevate vaevuste korral kasutatakse järgmiselt:

  • Kasutatakse nina limaskestade kuivuse ja ärrituse korral: kuivus, sügelus, kinnine nina, limaskesta kärnad ja koorikud – tilgutatakse ninasse 2-3 tilka enne und, masseeritakse kergelt väljastpoolt kogu sisemise limaskestapinna õlitamiseks.
  • Viirushaiguste perioodil enne kodust väljumist tilgutada ninna viiruste ja pisikute vastu võitlemiseks.
  • Külmetuste ja krooniliste hingamisteede haiguste puhul määritakse rinnale ja jalataldade alla taastumiseks ja haigustele vastupanu tõstmiseks.
  • Kuulmise parandamiseks ja kõrvahaigustest hoidumiseks tilgutatakse 2-3 tilka kõrva

Ilueliksiirina on seesamiõlil üle tuhandeaastane ajalugu. Õli tnngib sügavale nahakihtidesse, pehmendab, toidab, eemaldab nahast ainevahetuse kahjulikud jääkproduktid, saastuse ja surnud naharakud. Toimib nahale loodusliku antioksüdandina ennetades naha vananemismärke. Sobib suurepäraselt kasutatada massaažiks. Seesamiõli tugevdab igemeid ja hambaemaili, hoiab ära kaariese tekke ja arengu. Õli parandab hääle tugevust, toimib.häälepaelte põletike korral põletikuvastase ja rahustavana.