Sonora Sunrise 15€

          
Krüsokolla koos kupriidiga( vaske sisaldav oksiidne mineraal).  
See  kivi on looduses väga haruldane.  Chrysocolla Cuprite, mida tuntakse ka Sonora Sunsetina ja Sonora Sunrise nime all.
Nime on saanud see kivi, kuna see avastati Sonorani kõrbes (Mehhiko põhjaosas), mis on ainus koht, kus on võimalik näha Sonora päikesetõusu. Erinevad värvid tumepruunist punasest kuni rohelise siniseni tulenevad erinevate tükkide mineraloogilisest koostisest. Kõik mineraalid ei ole haruldased, kuid see värviline segu on leitud ainult Mehhiko väikeses kaevanduses.

EPI instituut (www.epigem.de) leidis oma retetograafiliste meetodite täpsema koosseisu:
Roheline-sinised piirkonnad: vasksulfaadi brochantiit, rohelise vasksilikaadiga
Pruun kuni oranž punane Alad: Vask (I) oksiid Cuprite
Mustad piirkonnad: vask (II) oksiid tenoriit

Metafüüsilised omadused:
Krüsokolla on seotud rahulikkusega, rahu, kannatlikkusega, sallivusega, aktsepteerimisega, tingimusteta armastusega, meditatsiooniga, lootuse õrnusega ja tundlikkusega. 
Kupriit aitab meil tegeleda naissuhete, ema, õe, tütre, naise või naispartneriga. Samuti öeldakse, et see on kasulik suurte probleemide lahendamisel: irratsionaalne ärevus, mineviku traumade hirm ja surmahirm. Metafüüsilises maailmas nimetatakse seda Crimson Cuprite.

Michael Giengeri sõnul on Sonora Sunrise väärikuse ja ilu kivi - mineraal võib aidata hoida sisemist tasakaalu ja hoolitseda elu vajalike asjade eest. Sonora päikesetõusu kasutatakse ka kivihoolduses esteetika ja harmoonia tunde parandamiseks, unistuste intensiivistamiseks ja emotsionaalse maailma elavdamiseks.
Kivide läbimõõt on umbes 2,5-4,0 cm, paksus on umbes 7-9 mm