Naturaalse vaigu viiruk - Frankincense 7.50€

Vaigu kogus: 60g
Kogukaal: 112g

Frankincense vaik on valmistatud Frankincense puu (Boswellia carterii) looduslikest vaiguhelmestest. Need kristallid on puu kuivatatud mahl, mis moodustub puu sisselõigete tegemisel, mis laseb piimjas valgel mahlal eralduda.

Kasutamisjuhised:
alustage väga väikese koguse vaigu lisamisega otse sõelale või söele. Hoida lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas. Ainult põletamiseks. Mitte sisetarbimiseks.
Kasutage seda vaiku viirukina põletamiseks, mediteerimisel palvetamisel ja ruumi puhastamisel. Vaiku saab põletada aroomilambiga kaasasoleva nn. sõela peal või spetsiaalselt toore vaigu põletamiseks mõeldud viirukipõleti sõelal. Veel saab panna mõned väikesed tükid pliidil veepotti või põletada vaikku alumiiniumfooliumitükil. Võite seda viirukit hõlpsalt segada ka muude vaigu liikidega.
Välispidiselt kasutatakse viirukit aroomiteraapias astma, bronhiidi, köha, larüngiidi, põletike, külmetushaiguste, stressi, ärevuse, närvipinge ja valulise menstruatsiooni korral.
Rituaalsete põletamiste kõrval on aastatuhandete tagustes ajalooürikutes viirukit mainitud eelkõige ravimina. Kuulsad antiikaja arstid Hippokrates, Galenos ja Dioskorides, aga ka India traditsiooniline ajurveda meditsiin kasutasid seda reuma, artriidi, podagra, põletikuliste haavade raviks. Islami arst ja filosoof Ibn Sina (Avicenna) kasutas viirukit düsenteeria, palaviku, põletike, haavandite raviks ja oksendamise vastu.  Muistsed egiptlased kasutasid Frankincense'i ühe peamise koostisosana nende templis viirukist kyphi ja kummist söestuti kohli valmistamiseks, mida Egiptuse naised ripsmete värvimisel kasutasid. Frankincense vaik on üks neljast peamisest koostisosast, mida heebrealased hingamispäeval põletatud pidulike viirukite jaoks kasutasid. Frankincense oli väidetavalt üks kingitusi, mida maagia Jeesusele esitas, ja seda on Piiblis mainitud 22 korda.