MAGNEESIUMIHELBED, 47%, 1KG / ZECHSTEIN INSIDE


Euroopa kuulsaim magneesiumkloriid pärineb antiikse Zechstein soolajärve asemest. Järve ennast pole enam ammu olemas. Kunagise järve kohapeal, 1,500–2,000 m. sügavusel maapõues, kaitstud tänapäevase reostuse eest, asetsevad magneesiumkloriidi lademed. Magneesiumiõli valmistamiseks pumbatakse ülitugeva survega vesi maa-alla magneesiumikihini. Magneesiumkloriid lahustub vees ja see pumbatakse maapeale. Peale filtreerimist ja puhastamist saadud vedelik on magneesiumiõli, milles magneesiumkloriidi  sisaldus on umbes 31%

Magneesiumihelbed valmistatakse samast algallikast, kuid tahke kuju saamiseks on vedelik välja aurutatud. Aurutamise ajal tõuseb temperatuur kuni 160 kraadini, mis ei riku kuidagi lõpptoote kvaliteeti ega omadusi.

Helbed on mõeldud jalavanni ja vanni tegemiseks. Doseeritakse alates peotäiest jalavanni jaoks kuni 2,5 kg suure vanni jaoks.  Magneesiumiteraapia sobib eriti hästi psoriaasi jt. nahaprobleemide puhul. Jalavanni tegemisel on piisav, et vesi katab jalalabad. Esimese 20 minutiga imendub läbi naha vajalik kogus magneesiumit. Soovitav vee temperatuur on vähemalt 37 kraadi 30-45 minutit. Sulge kott hoolikalt kuna magneesiumi helvestel on võime imeda endasse õhuniiskust väga kiiresti.

Vastunäidustused:

Magneesiumi ei ole naha kaudu manustades üldiselt võimalik üledoseerida. Siiski soovitame konsulteerida arstiga kui Teil on diagnoositud neerupuudulikkus, soolte ummistus, Myasthenia gravis (närvi-lihasnõrkuse haigus) või bradükardia (väga madal pulss).