Seleen 0,1MG, 300 kapslit

Koostises (1 kapslis): Selenium SeLECT® Lselenometioniin  0,1 mg; annab 182% päevasest soovituslikust kogusest.

Kasutamine/annustamine: toidulisandina 1 kapsel 1-2 korda päevas veega.  Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Ei ole mitmekesise toitumise asendaja, ei ole ravim.

Seleeni peetakse antioksüdandiks, tema piisavat tarbimist seostatavad tervise- ja toitumisasjatundjate poolt võimaliku vähki ja südame-veresoonkonnahaigusi ennetava toimega.
Seleen suurendab nakkustega võitlevate vere valgeliblede moodustumist, parandades nii immuunsüsteemi toimimist. Parandab juuste, naha ja küünte seisundit, aitab vähendada peanaha ketendamist ja säilitab nahaelastsust. Arvatakse, et seleen aitab ka aknest paraneda. Seleen aitab vabaneda raskemetallidest, likvideerib organismis tekkiva ohtliku olukorra, kui sinna satuvad kahjulikud metallid nagu plii, plaatina ja elavhõbe.  Seleen on seotud mehe sugutungiga ja seda on vaja sperma moodustumiseks. Uurimistulemused näitavad, et täiendav seleeni võtmine suurendab mehe madala viljakuse korral viljastumise võimalust. Põletikku vähendav seleen on kasulik artriidi ravis.

Seleenirikkad toidud ja seleeniga toidulisandid leevendavad menopausi sümptomeid, muu hulgas ka kuumahooge. Kilpnäärmes sisaldub mineraalidest ühe grammi koe kohta kõige rohkem just seleeni. Seleeni tase kehas sõltub elukeskkonnast ja toitumisest, geograafilisest piirkonnast ja mulla koostisest. Kilpnäärmes on seleen vajalik antioksüdantsete funktsioonide täitmiseks ja kilpnäärmehormoonide metabolismiks.