Viirukivaik 5.50€

Kogus: 50ml
Vaik Olibanum Erithrea
Ladinakeelne nimi: Boswellia carteri
Lõhn on lummav balsamjas, milles on tunda tsitruselist.

Olibanum on klassikaline viiruk. Iidsetel aegadel kasutati seda pühadel eesmärkidel, jumaliku sfääri sisenemiseks ning kosmeetika ja parfüümide valmistamiseks. Seda peetakse üheks tugevamaks atmosfääripuhastajaks ja seega on sellel ka lõõgastav toime. 
Frankincense vaik on valmistatud Frankincense puu (Boswellia carterii) looduslikest vaiguhelmestest. Need kristallid on puu kuivatatud mahl, mis moodustub puu sisselõigete tegemisel, mis laseb piimjas valgel mahlal eralduda.
Kasutage seda vaiku viirukina põletamiseks, mediteerimisel palvetamisel ja ruumi puhastamisel. Ajab minema kõikvõimalikud kummitused ja toob valguse tagasi.
Vaiku saab põletada aroomilambiga kaasasoleva nn. sõela peal või spetsiaalselt toore vaigu põletamiseks mõeldud viirukipõleti sõelal. Veel saab panna mõned väikesed tükid pliidil veepotti või põletada vaikku alumiiniumfooliumitükil. Võite seda viirukit hõlpsalt segada ka muude vaigu liikidega.
Välispidiselt kasutatakse viirukit aroomiteraapias astma, bronhiidi, köha, larüngiidi, põletike, külmetushaiguste, stressi, ärevuse, närvipinge ja valulise menstruatsiooni korral.
Rituaalsete põletamiste kõrval on aastatuhandete tagustes ajalooürikutes viirukit mainitud eelkõige ravimina. Kuulsad antiikaja arstid Hippokrates, Galenos ja Dioskorides, aga ka India traditsiooniline ajurveda meditsiin kasutasid seda reuma, artriidi, podagra, põletikuliste haavade raviks. Islami arst ja filosoof Ibn Sina (Avicenna) kasutas viirukit düsenteeria, palaviku, põletike, haavandite raviks ja oksendamise vastu.  Muistsed egiptlased kasutasid Frankincense'i ühe peamise koostisosana nende templis viirukist kyphi ja kummist söestuti kohli valmistamiseks, mida Egiptuse naised ripsmete värvimisel kasutasid. Frankincense vaik on üks neljast peamisest koostisosast, mida heebrealased hingamispäeval põletatud pidulike viirukite jaoks kasutasid. Frankincense oli väidetavalt üks kingitusi, mida maagia Jeesusele esitas, ja seda on Piiblis mainitud 22 korda.

Aastatevahelist aega peeti muistses rahvausundis eriliseks ajaks. Päevi jõuludest kolmekuningapäevani peeti "ajast välja langenuks", ajaks, mil loorid sellest maailmast hauataguse ellu avanevad, meie esivanemad otsivad meiega kontakti, kummitused sumisevad ringi ning Wotan ja tema saatjaskond satuvad pahandustesse. See oli aga ka aeg, mis oli eriti sobiv müstilisteks elamusteks. Muinasajal tähistati neid päevi teadlikult – vaadati palju endasse, vaadati järgmise aasta oraakleid, meenutati esivanemaid ja ajati tonte minema. Uuemal ajal , paljud inimesed tahavad seda aega taas teadlikumalt kogeda.