Aed-liivateeõli 5mlÜks tugevemaid looduslikke antiseptikuid. Leevendab külmetushaigusi, lihase-, liigesevalusid. Stimuleerib seedimist. Sobib bronhiidi, sinuiidi, kusepõiepõletiku, psoriaasi, leemendava ekseemi. Kasutatakse ka närvilisuse, depressiooni vähendamiseks. Aeglustab juuste väljalangemist. Õhuvärskendaja umbsetes ruumides. Kasutada tugevalt lahjendatuna. Nahahooldamisel mahendab väiksemaid vigastusi, nahapõletikke, aknet. Kompress, inhalatsioon, nahahooldusõlide koostises. Kasutatakse ka kosmeetikatoodete, seebi valmistamisel. Samuti toiduainetetööstuses. Ei ole soovitav kasutada kõrge vererõhu puhul, kuna sisaldab toksilisi fenoole ja vältida kasutamist raseduse ajal. Võib kahjustada limaskesta, ärritada nahka.

Esimene destillatsioon punaka, pruunja või oranzhi värvusega. (Rektifitseerimise tulemusel on saaduseks nn. valge aedliivateeõli, mis on värvitu või kahvatukollane). Õli peamine koostisaine tümool ja karvakrool ca 60%. Sõltuvalt klimaatilistest tingimustest esineb aedliivateeõlil erinevaid kemotüüpe. Seguneb paremini bergamoti, sidruni, rosmariini, lavendli, majoraani, männi jm eeterlike õlidega.

Kasutamisjuhised
Eeterlikke õlisid kasutatakse massaazhi tegemisel, vannis, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, saunades, parfüümides, taskurätikutel ja meditatsioonis. Doseerimine: 

Nahaõlid/massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi. 

Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. 

Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas. 

Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Võib olla fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. Kuna tegemist on kõrgekonsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. Reeglina mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. Reeglina ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.

Säilitamisjuhised
Toodet hoida hästi suletuna, eemal päikesevalgusest, toatemperatuuril või soovitavalt jahedas. Madalad temperatuurid ei kahjusta toodet.