Apteegitill eeterlik õli 5€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Foeniculum Vulgare
Kasutatud taime osa: purustatud seemned
Päritolu: Ukraina
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine

Apteegitilli eeterlikku õli ekstraheeritakse taimest Foeniculum vulgare var. dulce, mis on magus apteegitill, tuntud ka kui Rooma apteegitill. See ekstraheeritakse purustatud seemnetest aurudestilleerimise teel. Õli, nagu ka seemned, on hea nii seedimisele kui ka paljudele muudele vaevustele. Seda kasutatakse aroomiteraapias rasuse naha, kortsude ja rasvumise raviks. Väidetavalt suurendab see julgust, otsustavust ja jõudu.
See õli on populaarne vahend seedeprobleemide, nagu kõhupuhitus, kõhukinnisus, koolikud, iiveldus, oksendamine, anoreksia ja düspepsia, puhul. See aitab ka kaalu langetada, kuna väidetavalt soodustab see täiskõhu tunnet. Arvatakse, et selle diureetiline toime aitab hajutada tselluliiti. Apteegitilliõli peaks toniseerima põrna ja maksa. Sellel on nahka puhastav ja toniseeriv toime ning see aitab verevalumite korral. Pange tähele, et seda õli ei tohi kasutada suurtes annustes ning seda tuleks vältida raseduse, imetamise ning rinnavähi ja epilepsia all kannatavatel inimestel.
Sõna apteegitill on tuletatud ladinakeelsest sõnast "foenum", mis tähendab "hein". Keskajal oli see tuntud kui "Fenkle". See oli populaarne ravimtaim, mida kasutasid vanad hiinlased, egiptlased ja roomlased, kes uskusid, et apteegitill aitab pikendada eluiga ning parandab inimese julgust ja jõudu. Samuti usuti, et see hoiab eemale kurjad vaimud. Räägitakse, et apteegitilli kasutati nägemise tugevdamiseks, maohammustuste raviks ja koolikute leevendamiseks. Indias serveeritakse seedimise hõlbustamiseks sageli pärast sööki tavalisi, röstitud või piparmündiga kaetud apteegitilli seemneid, mida nimetatakse "saunfiks".