Ingveri eeterlik õli 7.30€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Zingiber Officinale
Kasutatud taime osa: juur
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine

Ingveri eeterlikku õli ekstraheeritakse Zingiberaceae'st officinale taimest, tuntud ka kui harilik või Jamaica ingver. Nimi ingver on tuletatud kohast nimega Gingi Tamil Nadu osariigis Indias ja tamili keelest ingverit tähistavast sõnast inji-ver. Õli ekstraheeritakse aurudestilleerimise teel taime koorimata või kuivatatud jahvatatud juurtest. See on soojendav õli ja on eriti hea seedimiseks ning iivelduse ja oksendamise vastu võitlemiseks.
Ingveriõlil on palju raviomadusi. Seda kasutatakse luumurdude raviks, reuma, artriidi ja  valu leevendamiseks. See aitab pohmelli, liikumishaiguse, külmetuse, gripi, köha, põskkoopapõletiku, kurguvalu, nahahaavandite, kõhulahtisuse, koolikute, krampide, külmavärinate ja palaviku korral. Aroomilambis kasutades võitleb üksinduse ja depressiooniga ning selle energiat andvad omadused muudavad selle heaks afrodisiaakumiks. Iivelduse, liikumishaiguse ja külmetuse kontrolli all hoidmiseks pange tilk õli taskurätikule ja hingake sisse.
Ingver on pärit Indiast, Hiinast ja Javast, kuid pärineb ka Aafrikast ja Lääne-Indiast. Sanskriti ja hiina tekstides mainitakse ingveri kasutamist ravimina. Seda mainitakse ka Vana-Kreeka, Rooma ja Araabia kirjanduses. Kuivatatud ingverit kasutatakse kõhuvalude, kõhulahtisuse, kurguprobleemide ja iivelduse korral. Hiinlased kasutavad seda ka südame turgutamiseks ning lima ja flegma vähendamiseks.