Jasmiini eeterlik õli 9.50€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Jasminum Officinale
Kasutatud taime osa: kuivatatud lehed
Päritolu: India
Ekstraheerimismeetod: lahustiga ekstraheerimine
5% lahjendus viinamarjaseemneõlis

Võib-olla on just afrodisiaakumide tõttu jasmiiniõli nõudlus läbi ajaloo nii kõrge. Selle mõjuva omaduse tõttu kasutati jasmiini eeterlikku õli tervendamisel ja religioossetel tseremooniatel. Hiinas kasutati jasmiiniõli haigete ruumides õhu lõhnavaks muutmiseks, kuid arvati, et see puhastab ka õhu saasteainetest juba enne bakterite avastamist. Muistsed egiptlased kasutasid jasmiiniõli peavalude, närvihäirete ja kosutava une soodustamiseks.
Tänapäeval toodetakse essentsi lahustiga ekstraheerimise teel.
Selle kompleksne lilleline energia tõstab enamiku inimeste meeleolu ja pakub sageli afrodisiaakumilisi omadusi. Uuringud on näidanud, et ainuüksi jasmiini nuusutamine võib tõsta erksust, käe-silma koordinatsiooni, tõsta enesekindlust ja õnnetunnet ning vähendada stressi.
Terapeutilises mõttes võib jasmiin ravida kuiva, vananevat nahka. Seda kasutatakse väikestes kontsentratsioonides ekseemi ja dermatiidi raviks. Lisaks on jasmiin kasulik armide pleekimisel ja venitusarmide ravimisel pärast sünnitust. Jasmiin võib leevendada viha, ärevust ja stressi, toimimata rahustina. Jasmiin avab selgema mõtlemise kaudu saadaolevad võimalused. See rahustav ja tasakaalustav jõud võib vähendada ka emotsionaalsest stressist tulenevat põletikku.
Jasmiinil on pikk ajalugu libiido tõstmisel, pärssimiste vabastamisel ja seksuaaliha inspireerimisel. Jasmiinil on omadused, mis reguleerivad menstruatsioonitsükleid, võivad vähendada menstruatsioonivalu, letargiat ja meeleolumuutusi. See võib ka menopausi algust edasi lükata.