Kaneeliõli 10ml

Kaneel (koor) lCinnamomum zeylanicum on 
tuntud maitsetaim. Õli on toodetud destilleerimismeetodil. Värvitu kuni tumekollase värvusega. Seguneb hästi viiruki, ylang ylangi, apelsini, mandariini, bensoe jm õlidega. Sisaldab peamiselt tsinnaamaldehüüdi ca 40-50%, eugenooli ca 4-10%, pineeni, tsineooli, bensaldehüüdi, kuminaldehüüdi, fellandreeni, furfurooli jm. Vaimu ergutav, aktiveeriv. Tugev antiseptik ja antioksüdant. Efektiivne toime mitmesuguste patogeensete organismide vastu. Kaneelikoore õli ei ole soovitav kasutata otseses kontaktis nahaga, kuna ta on dermaaltoksiline, ärritab naha pinda ja limaskestasid. Juhul, kui kasutada nahal või nahahooldustoodetes, kasutada suurematt lahjendusastet, kui tavaliselt eeterlike õlide puhul. Kasutatakse nohutilkade, köhasiirupi, hambahooldustoodete retseptides. Aga ka seebi, kosmeetikatoodete, parfüümide valmistamisel ja toiduainete maitsestamisel.
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet.
Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.
Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.
REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale.
Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud.
Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel.
REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.