Koriandriõli 10ml


Koriandriõli CORIANDRUM SATIVUM on
rahustav, lõdvestav, turvalisust sisendav, afrodisiaalsete segude komponent. Väidetavalt abistab koriandriõli Qi energia sisemist tsirkulatsiooni. Õli parandab vereringet, tugevdab immuun- ja ka närvisüsteemi. Leevendab lihase-, reumavalusid, stimuleerib seedesüsteemi (anoreksia, kolitis, düspepsia, soolenakkus, aeglane seedimine) ja genitourinaarsüsteemi (frigiidsus, valgevoolus, metrorraagia) probleeme. Tuntud maitsetaim. Õli on toodetud destilleerimismeetodil taime seemnetest. On olemas ka õli, mis on toodetud taime värsketest ja kuivatatud lehtedest. Seda tüüpi õli sisaldab rohkelt detsüülaldehüüdi. Lõõgastav, stimuleeriv. Värvusetu kuni kahvatukollane. Seguneb hästi salvei, brgamoti, jasmiini, viiruki, neroli, rohelise apelsini, tsitronella, sandli, küpressi, männi, ingveri, kaneeli jt. Peamised koostisained linalool (ca 55-75%), detsüülaldehüüd, borneool, geraniool, jm. Kuulub erineva kemotüüpidega õlide hulka. Kasutatakse ka toiduainete, farmaatsiatoodete maitsestamisel, seebi valmistamisel, kosmeetika ja toiduainetetööstuses. Õli suured doosid võivad põhjustada vaimseid häireid. Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli).

Kasutamisjuhised
Eeterlikke õlisid kasutatakse massaazhi tegemisel, vannis, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, saunades, parfüümides, taskurätikutel ja meditatsioonis. Doseerimine: Nahaõlid/massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi. Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Võib olla fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. Kuna tegemist on kõrgekonsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. Reeglina mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. Reeglina ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.

Säilitamisjuhised
Toodet hoida hästi suletuna, eemal päikesevalgusest, toatemperatuuril või soovitavalt jahedas. Madalad temperatuurid ei kahjusta toodet.