Majoraaniõli 5ml

Majoraaniõli ORIGANUM MARJORANA on
tugev lõdvestav ning rahustav toime. Vähendab peavalu, migreeni, närvipinget. Toodetakse peamiselt destilleerimismeetodil. Värvuselt kahvatukollane või merevaigukarva. Seguneb hästi lavendli, rosmariini, bergamoti, kummeli, küpressi, seedri, teepuu, eukalüpti jm õlidega. Peamised koostisained terpineenid, sabineenid, linalool, jt. Esinevad erinevad kemotüübid. . Soovitav kasutada vannis (6 tilka) enne magamaminekut. Võib piserdada mõne tilga õli padjapüürile. Sobib unehäirete puhul. Toetab perifeerset verevarustust, leevendab külmamuhke, artriiti, reuma- ning ristmikuvalusid. Parandab maksa, põrna tegevust. Ravivann (ca 6 tilka) või massaazh leevendab nikastusi, lihasevalusid, menstruatsioonieelseid krampe ja külmetushaigusi. Tugevdab pruuni juuste värvi. Tilgutada mõni tilk õli juuste loputusvette. Huvitav sauna või aurusauna aroom. Sobib kasutamiseks lõhnalambis (ca 8 tilka). Leiab kasutamist seebi, parfürmeeria-, kosmeetikatoodete valmistamisel. Aga ka mitmete toiduainete, kastmete, jookide maitsestamisel. Ei ole soovitav kasutada raseduse ajal, lastel ja madala vererõhu korral.

Kasutamisjuhised
Eeterlikke õlisid kasutatakse massaazhi tegemisel, vannis, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, saunades, parfüümides, taskurätikutel ja meditatsioonis. Doseerimine: Nahaõlid/massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi. Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Võib olla fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. Kuna tegemist on kõrgekonsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. Reeglina mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. Reeglina ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.

Säilitamisjuhised
Toodet hoida hästi suletuna, eemal päikesevalgusest, toatemperatuuril või soovitavalt jahedas. Madalad temperatuurid ei kahjusta toodet.