Sandlipuu eeterlik õli 8€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Amyris Balsamifera
Kasutatud osa: puit ja oksad
Päritolu: Jamaica
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine

Sandlipuu Amyris eeterlikku õli nimetatakse ka Lääne-India sandlipuuõliks, kuna selle lõhn meenutab sandlipuu. Seda saadakse Amyris balsamifera puu koorest ja okstest aurudestilleerimisel. Kõrge õlisisalduse tõttu põleb see puit iseenesest nagu küünal ja seetõttu kutsuvad kohalikud elanikud seda küünlapuuks. See on puhta sandlipuu odavam alternatiiv.
Seda õli on kasutatud haavade puhastamiseks, gripi ja kõhulahtisuse raviks. Väidetavalt on see väga tõhus tsüstiidi ja tupepõletike leevendamisel. Aroomilambis kasutades aitab see leevendada ärevust ja pingeid, unetust ning toimib afrodisiaakumina, leevendades impotentsust ja külmatunnet. Seda kasutatakse köha, külmetuse ja bronhiidi raviks. Väidetavalt aitavad selle rahustavad omadused meditatsioonile kaasa. Samuti on see lihaseid lõdvestav ja pehmendav. 
Seda õli andva puu botaaniline päritolu oli teadmata kuni 1886. aastani, mil lehtede mikroskoopilise uurimise abil tuvastati peamised erinevused selle taime ja tõelise sandlipuu vahel. Amyris balsamifera puu kasvab metsikult Haitil. Oma tervendavate ja aromaatsete omaduste tõttu peeti eeterlikke õlisid iidsete inimeste jaoks kullast väärtuslikumaks.