Vetiveeriaõli 5ml


Vetiveeria 5mlVETIVERIA ZIZANIODES
Antiseptik, spasmolüütiline, puhastav. Soodustab higi ja uriini eritust, tõstab üldist toonust. Leevendab lihase-, liigesevalusid. Depressiooni, närviväsimuse vähendaja. Vetiveeria on kuni 2m kõrgune rohttaim. Levinud troopilises Lõuna Ameerikas, Indias, Jaava saartel, Indoneesias. Õli on toodetud juurest destilleerimismeetoidil. Värvus tumepruun, viskoosne, tugeva raske muldse ja puitu meenutava aroomiga. Seguneb hästi seedri, viiruki, ingveri, kadaka, lavendli, sidrunheina, patshuli, roosi, sandli, ylangi jt eeterlike õlidega. Lenduvuselt kuulub alumisse, baasklassi ehk siis tegemist on fiksatiiviga. Sisaldab bi- ja tritsüklilisi seskviterpeene. Kasutatakse fiksatiivina kosmeetikatööstuses.

Kasutamisjuhised
Eeterlikke õlisid kasutatakse massaazhi tegemisel, vannis, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, saunades, parfüümides, taskurätikutel ja meditatsioonis. Doseerimine: Nahaõlid/massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi. Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Võib olla fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. Kuna tegemist on kõrgekonsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. Reeglina mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. Reeglina ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.

Säilitamisjuhised
Toodet hoida hästi suletuna, eemal päikesevalgusest, toatemperatuuril või soovitavalt jahedas. Madalad temperatuurid ei kahjusta toodet.