Viiruki eeterlik õli 3€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Boswellia Carterii
Kasutatud taime osa: vaik
Päritolu: Somaalia
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine
5% lahjendus viinamarjaseemneõlis
Viiruki eeterlik õli on aurudestilleeritud Boswellia carterii puu, mis kuulub Burseraceae perekonda ja on tuntud ka kui Olibanum. Sõna on tuletatud prantsuse keelest frank, mis tähendab lopsakas ja koos mürriga oli esimene vaik, mida viirukina kasutati. Viiruk sümboliseerib väidetavalt jumalikkust.
See õli on oma rahustavate omaduste tõttu aroomiteraapias kõige populaarsem. Väidetavalt aitab see haavade paranemisel ja armide ennetamisel. Seda kasutatakse näo toniseerimiseks, kortsude eemaldamiseks ja venitusarmide vältimiseks kosmeetikatoodetes. Viiruki eeterlikku õli on kasutatud ärevuse, stressi, astma, bronhiidi, larüngiidi ja halva köha leevendamiseks. Sellel on emaka üldine toniseeriv toime, sellel on sünnituse ajal rahustav toime ja see aitab leevendada valulikku menstruatsiooni. See on kõige kasulikum meditatsiooni ajal. Vältida raseduse ajal.
Vanad egiptlased põletasid viirukit püha viirukina ja kasutasid seda näomaskina. Nad jahvatasid põlenud vaigu pulbriks nimega kohl, mida kasutatakse silmade esiletõstmiseks. Egiptuse kunstis on tavaliselt näha Kohliga vooderdatud silmi. Varaseim ülestähendust viiruki kasutamise kohta leiti 15. sajandil eKr Egiptuse kuninganna Hatšepsuti hauakirjast. Seda kasutati haigete fumigeerimiseks, kurjade vaimude väljasaatmiseks.