Ahhaat hõbe käevõru 1

Kaal: 18,37g
Kivi mõõdud: 3x2,2cm
Hõbe 830

AHHAATI peetakse tasakaalukiviks, ta loob harmoonia yini ja yangi vahel ning tekitab tasakaalu emotsionaalse, intellektuaalse ja füüsilise tasandi vahel. Vaimses plaanis aitavad ahhaadi energiavõnked vabastada keha ja meele energeetilisest prügist ja ummistustest ning loovad tee uue puhta ja vaba energia voogamiseks. Ahhaadi maalähedus toetab sind raskes olukorras ja kaitseb negatiivse energia eest, hea kodu kaitseks kurja eest.
Võime turgutada armastust teeb ahhaadist ka suhte tervendamise kivi, mis ravitseb sisemisi pingeid ja viha, annab jõudu saada üle südamevalust ja julgust uuesti alustada. Leevendav ja rahustav mõju aitab iseendaga leppida, elavdab headust, pehmust ja rahulikku sisemist kindlust. Sinu enda teadlikkus suureneb ahhaadi mõjul, aga ka ühendus kollektiivse teadlikkusega. Ahhaat stabiliseerib aurat, kõrvaldades ja kujundades ümber negatiivseid energiaid. Selle puhastab mõju on eriti võimas füüsilisel ja emotsionaalsel tasandil. Tervendab silmi, magu emakat, puhastab lümfisüsteemi ja pankreast, tugevdab veresooni ning ravitseb nahahädasid.
Nimi ahhaat pärineb tõenäoliselt selle esimesest avastamiskohast, Achatesi jõest Sitsiilias. Seal mainisid kreeklased seda kirjalikult juba ammu enne Kristust. Ahhaati tunti ka Vana-Egiptuses – sellest lõigati ihaldatud skarabeused. Vana-Roomas uskusid jõukad kodanikud, et ahhaadi viilud toovad neile võimu ja rikkust. Keskajal arvati isegi, et see vääriskivi võib muuta selle kandja nähtamatuks.
Päritolu: Ahhaat kuulub oksiidide mineraalide klassi. Ahhaat tekib peamiselt hüdrotermilistes tingimustes temperatuuril 100–200 °C, enamasti vulkaanilise kivimi õõnsustes ja gaasimullides või settekivimite pragudes. Kui ränidioksiid aeglaselt tahkub ja kuivab, ladestub kvartskiht kvartsikihi haaval (rütmiline kristalliseerumine), mis toob kaasa laias valikus ahhaadi mustreid ja jooniseid.