Türkiis sõrmus 

Suurus: 16,5
Kaal: 3,43g
Hõbe 830
Kivi mõõdud: 2,3x1,1cm

TÜRKIIS on kõige tõhusam tervendaja, mis annab tröösti vaimule ja heaolu kehale. Türkiis on kaitsev kivi ja seda on kasutatud amulettide jaoks igiammustest aegadest alates. Usutakse, et see muudab värvi, hoiatamaks truudusetuse eest. Türkiis edendab vaimset häälestumist ning soosib suhtlemist füüsilise ja vaimse maailmaga. Kolmandale silmale paigutatuna võimendab see intuitsiooni ja meditatsiooni. Kurgutšakral vabastab see vanadest tõotustest, keeldudest ja piirangutest ning lubab hingel veel kord esile tulla. Kivi uurib möödunud elusid ja näitab, kuidas kulgeb teie saatuse loomine ja kuidas see sõltub sellest, mida te igal hetkel teete.
Türkiis on puhastav kivi. Hajutab negatiivset negatiivset energiat ja puhastab elektromagnetilist sudu, andes kaitset keskkonnasaaste eest. Tasakaalustab ja joondab kõik tšakrad peenkehadega ja häälestab füüsilist tasandit vaimsele. Traditsioonilises mõtlemises ühendab türkiis maa ja taeva, tuues kokku mees- ja naisenergiad. Kivi on empaatiline ja tasakaalustav. Eneseteostusele kaasaaitajana annab see tuge loomeprobleemide lahendamisel ja rahustab avaliku esinemise puhul närve. Psühholoogiliselt on türkiis tugevdav kivi. Kõrvaldab märterlikku käitumist ja enesesabotaaži. Vaimselt annab törkiis sisemist rahu, jäädes ikkagi valvsaks, ja abistab loovat väljendumist. Emotsionaalselt stabiliseerib türkiis meeleolumuutusi ja toob meelerahu. Ergutab romantilist armastust. Füüsilisel tasandil on türkiis oivaline kivi kurnatuse, depressiooni või paanikahoogude leevendamiseks. Üks selle funktsioone on kaitsta inimest väliste mõjude või atmosfääris leiduvate saasteainete eest.

Türkiis tugevdab keha meridiaane ja energiavälju. Tugevdab füüsilist ja psüühilist immuunsüsteemi ning taastab kudesid, toetab toitainete omastamist, leevendab saastumise ja viirusnakkuste mõju ning tervendab kogu keha, eriti silmi, kaasa arvatud käed. Vähendab liighappesust ning on kasulik podagra, reuma ja mao ravitsemisel. Kivil on põletikuvastane toime ning eemaldab mürke, leevendab spasme ja valu.