Ocelot jaspis käevõru 22€

Käevõru suurus: u.21cm
Kivide suurus: 10mm

OCELOTI JASPIS on tuntud ka kui roheline tiiger jaspis või lihtsalt roheline jaspis. Rohelisel jaspisel on erinev välimus kui oceloti jaspisel. Mõnikord kasutatakse selle kivi kohta ka nimetust sammalaahhaat, kuid see pole õige. Oceloti jaspise rohelist värvi põhjustavad raudsilikaadid, näiteks kloriit. Selle kivi heledad laigud on põhjustatud vulkaanilise tuha imendumisest. Rohelist oceloti jaspist leidub Purbalingga (Kesk-Jaava) ümbruses. See on alluviaalne ladestus, st. toored kivid transporditakse nende tekkekohast jõgede kaudu ja lõpuks ladestatakse. Ainult eriti kõvad kivid jäävad sellel transporditeel ellu ja töödeldakse seejärel kvaliteetseteks toodeteks.
Vaimselt mõjub oceloti jaspis samamoodi nagu roheline jaspis. Roheline jaspis on võimas abivahend uue ettevõtmise alustamisel. Kivi kasutatakse ettevõtmiste õigel rajal hoidmiseks ning projektide ja elu õigel kursil hoidmiseks. Roheline Jaspis on kivi, mida peeti suurepäraseks unekiviks väikelastele, kes peavad hoidma õiget unerütmi. Loomulikult võivad seda kivi kasutada ka täiskasvanud, kes kannatavad unehäirete all. See kivi on hea talisman neile, kes tegelevad korduvate kurjade olendite ja õudusunenägudega.
Roheline Jaspis on ühenduses südametšakraga, kõrvaldades südame tasakaalustamatuse ja blokeeringud ning andes sellele uut energiat. Mõnel inimesel on raske mõista ja aktsepteerida muutusi oma elus, kuid rohelise jaspisega saate selle faasi sujuvalt üle elada. Öeldakse ka, et roheline jaspis võib muuta julgeks. Roheline Jaspis on hea kivi, mida kasutavad vaimsed praktikud, kuna see suudab taastada emotsionaalse keha harmoonia ja tasakaalustada kompulsiivseid kalduvusi.