Rutiilkvarts 15€

Kivide suurus: 8mm
Käevõru suurus: u.18,5cm
RUTIILKVARTS  on tõhus energia aktiveerija igal tasandil. Nõeljad rutiilimoodustised tugevdavad kvartsi ravi- ja kaitseomadusi, suurendab kvartsi energiaimpulssi ja on väga tõhus vibratsiooniline tervendaja.
Vaimselt seisukohalt öeldakse, et rutiilnõeltega kvartsil on suurepärane kosmilise valguse tasakaal ja see on hingevalgustaja, mis soodustab vaimset arengut. Rutiilnõelakesed sarnanevad kuldsete sädemetega, mis valgustavad ja puhastavad tuhmi energiat, tuues asemele uut jõudu ja indu. Puhastab ja annab aurale energiat ning seda kasutatakse aura kaitsmiseks. Aitab kehal uueneda ning võimendab eluenergia voolu, virgutab mõtet pärast väsitavat päeva. Kivi energia on suure läbitungimisvõimega. Šamaanid kasutavad seda ravirituaalides halbade vaimude peletamiseks. Kivi abistab astraalrändudel, ennustamisel ja kanaldamisel. Läbipaistev särav rutiilkvats puhastab meelt ning annab jõudu tärkavale selgeltnägemisvõimele. Ta sobib ka unenägudega töötamisel, sest aitab mõista nende tähendust, abistab astraalrändudel, ennustamisel ja kanaldamisel. Kergendab kontakti kõrgeima vaimse tasandiga, kõrvaldab negatiivsed energiad ja murrab tõkked vaimse arengu teelt, lastes mineviku vabaks. Rutiilkvarts on tarkuse kivi. Ta tugevdab vaimu ja aitab saada selget ettekujutust oma olukorrast. Annab jõudu liikuda eesmärgi poole ning viia kõik ülesandeks antu lõpule, tugevdab isiksuse sära ja juhiomadusi. Kivi muudab inimsuhted ning eluolukorrad stabiilsemaks, tasakaalustab muudatuste aegadel nii kandja füüsilist kui vaimset tasandit ning korrastab suurte muutuste järel elujõu voolu kehas. Ta tugevdab energiat, mida saab kasutada, kui vajatakse jõudu ja selgust, aitab muuta ka oma harjumusi ja vastu võtta otsuseid.
Rutiilkvarts on hea abiline terapeutidele ja nõustajale, sest filtreerib patsiendi negatiivset energiat, toetades samal ajal nende energiavälja emotsioonide vabakslaskmisel ja psüühika tumedamate aspektidega silmitsi seismisel. Annab kaitset psüühilise ründe eest.
Rutiilkvartsi võib kasutada möödudnud elu tervendamiseks, et kõrvaldada mineviku haigusseisundid ja aru saada möödunud elude sündmustest, mis mõjutavad praegust elu. Toetab liikumisel elu tuuma poole, et jõuda põhjusteni ja mõista eelnenud tegevuste tagajärgi. See seostub hinge õppetundidega ja praeguse eluülesandega.
Psühholoogilisesest seisukohast jõuab rutiilnõeltega kvarts probleemide juurteni ning mahendab üleminekuid ja suunamuutust. Emotsionaalselt rahustab süngeid meeleolusid ja toimib antidepressandina. Leevendab hirme, foobiaid ja ärevust, lastes vabaks kinnisideed ja enesevihkamise. Kivi soodustab andestust kõigil tasanditel.
Rutiilkvarts avab aura, võimaldades tervendamist. Füüsilisel tasandil neelab see mürgistuse korral elavhõbedat närvidest, lihastest, verest ja seedekulgast.
Rutiilkvartsil on vitaalsust, mis abistab krooniliste haigusseisundite puhul ning impotentsuse ja viljatuse korral. On suurepärane abimees kurnatuse ja energia ammendumise puhul. Kristall tervendab hingamisteid ja bronhiiti, ergutab ja tasakaalustab kilpnääret. Ergutab rakkude kasvu ja uuenemist ning tervendab kahjustatud kudesid.  
Kasutamine:
Kaelale kilpnäärme raviks, südamele harknäärme jaoks, päikesepõimikule energia lisamiseks, kõrvadele, et tasakaalustada ja joondada.