Haihammas ripats 15€

Marokost pärit fossiil
Mõõdud: 1,5-3cm
Hõbe 925
Iga ripats on erinev ja  ainulaadne, nii värvi kui ka kuju poolest.
Nimi: Isurus (Mako Shark)
Vanus umbes 60 miljonit aastat 
Päritolu: Khourigba, Maroko
HAIHAMMAS sümboliseerib  elujõudu, julgust, vaprust, annab enesekindlust. 
Umbes 60 miljonit aastat tagasi elas see röövkala meres, mis asus Sahara lääneosas praeguse Maroko piirkonnas. Korjused olid mudas. Säilisid hambad, selgroolülid ja uimeosad.
Tertsiaari alguses tekkis makrellhaide rühm, mis järgmise miljoni aasta jooksul arenes üheks edukamaks liigiks hai ajaloos. See oli makohai või teadusliku nimega Isurus sp. Isegi tänapäeval, peaaegu 60 miljonit aastat pärast nende esmakordset ilmumist, on Makose esindajaid, nagu neid ka kutsutakse. Miotseeni lõpus kujunes Isuruse perekonna liigist isegi nüüd kardetud suur valgehai, Carcharodon Carcharias. Mako haihambad leiti peaaegu kõigist paleotseenist alates levinud mere fossiilide ladestustest. Need on nii tavalised, et üsna paljud kollektsionäärid koguvad ainult Isuruse hambaid.
Kui vaatate tänapäevalgi elavat liiki Isurus oxyrinchus ja selle käitumist, saate teada palju perekonna väljasurnud liikidest: makos olid ja on keskmise suurusega kuni suured haid, kes elavad nii ranniku- kui ookeanivees. Nad eelistavad sooja vett, mille temperatuur ei tohi olla alla umbes 16 ° Celsiuse ja toituvad peamiselt keskmise suurusega kaladest ja kaheksajalgadest, kuid ei peatu ka muude toitude, näiteks tuunikala juures ja söövad isegi teisi hailiike. See illustreerib ka nende tüüpilist hamba kuju. Tähelepanuväärne on ka makohailide erakordne kiirus: nad kuuluvad maailma kõige kiiremate kalade hulka ja jõuavad kiiruseks üle 80 km / h. Nad on ka äärmiselt püsivad: on täheldatud, et liigi Isurus oxyrinchus haid rändavad umbes 40 päeva jooksul üle 2000 kilomeetri.