Meteoriit ripats 22€

Pikkus: u. 2,2cm
Pael ei kuulu komplekti.
Meteoriidid on erineva suuruse ja kujuga.

Päritolu: Campo del Cielo, Argentina
Meteoriidid on maavälist päritolu mineraalid. Tegemist on kosmosest Maa atmosfääri sattunud komeetide, plahvatanud planeetide või asteroidide osakestega.
Need stiilsed meteoriidist ripatsid on ajaloolise ja teadusliku tähtsusega, tuletades meile meelde universumi avarust.
Meteoriidid olid mitmete iidsete kultuuride jaoks pühad, neid peeti kingitusteks teistest maailmatest. Meteoriitidele omistati mitmeid üleloomulikke võimeid ning neid hinnati kaaslastena sügavamate teadmiste ning kõrgema informatsiooni otsinguil.
Meteoriidid kannavad endas energiat teistest maailmatest. Kõik nende juures on ebamaine ning seetõttu kasutati neid juba iidsetel aegadel eeskätt energiakeha tasakaalustamiseks, joondamiseks ning sageduse tõstmiseks. Meteoriidid aitavad leida paremat ühendust oma kõrgema tarkusega ning toetavad seeläbi sügavamat suhtlust ja eneseväljendust. Sageli seostatakse meteoriite ka sisemise väe ja vastupidavusega. Samuti soosivad need mineraalid enesekindlust ning usku oma võimetesse.  Meteoriit aitab meil päriselt tajuna end ühe osana suuremast tervikust ning kogeda, mil moel on kõik tegelikult omavahel seotud. Meteoriit on väga hea abiline ka käitumis- ja mõttemustrite sügavamal muutmisel ning uue keskkonnaga kohanemisel.
Raudmeteoriite kasutatakse mitmetes praktikates elujõu aktiviseerimiseks ning oma teadlikkuse ja sisemise arengu toetamiseks. Arvatakse, et need aitavad teha suuri ja kiireid hüppeid nii sisemises arengus, kui ka välises keskkonnas. Samas toetavad nad ka kannatlikkust ja usku, eriti vaimsel teel liikudes. Soosivad ka korra ja struktuuri loomist ning igapäevaste ja rutiinsete tegevuste spirituaalse väärtuse mõistmist. Lisaks sellele toetavad meteoriidi energiad asjade lõpuleviimist ja lõpetamist.
Raudmeteoriidid soosivad ka emotsionaalsete ja traumeerivate kogemuste mõistmist, omandamist ning sisemiseks tarkuseks muundamist.
Füüsilisel tasandil mõjutavad meteoriidid vereloomet, vereliblede ja kudede taastootmist. Samuti on meteoriidid abiks füüsilise ja energeetiliste kehade joondamisel - mõistmisel, et kõik on üks omavahel tihendalt seotud tervik.
Aastal 1576 leidsid Hispaania maadeavastajad massiivsed kraatrid ja koletislikud rauatükid, mis kaalusid mitu tonni koos paljude väikeste fragmentidega. Siiski arvasid nad ekslikult, et avastasid mahajäetud raudkaevanduse. Meteoriitide päritolu ja koostis, mis on peamiselt rauast koos nikli ja koobalti jälgedega, mõisteti hästi alles 18. sajandi lõpus.