Türkiis ripats, hõbe kinnitus 26€

Mõõtmed u. 1,3x2,4cm. Ripatsi täpne kuju, toon ja suurus võivad varieeruda pildiga võrreldes.

Türkiis on kõikjal tuntud kui kaitsev ja õnne toov kivi.
Kõige tõhusam tervendaja, annab tröösti vaimule ja heaolu kehale. Soosib suhtlemist füüsilise ja vaimse maailmaga. Hajutab negatiivset energiat. Toob kokku “maa ja taeva”, ühendab mees- ja naisenergiad. Aitab avalikult esineda, rahustab närve. Türkiis on kaitsev kivi ja seda on kasutatud amulettide jaoks igiammusest aegadest alates. Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Türkiis on puhastav kivi, hajutab negatiivset energiat ja puhastab elektromagnetilist sudu, andes kaitset keskkonnasaaste eest. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma. Stabiliseerib meeleolumuutusi, toob rahu. Aitab loovat eneseväljendust. Depressiooni ja paanika vastu.
Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta. Psühholoogiliselt on türkiis tugevdav kivi, kõrvaldab märterlikku käitumist ja enesesabotaaži. Vaimselt annab türkiis sisemist rahu, jäädes ikkagi valvsaks, ja abistab loovat väljendusmist. Ergutab ka romantilist armastust.
Türkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis kasulik. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest.