Kaltsiit - Optiline/Islandi Pagu

Mõõdud keskmiselt vahemikus 3.5-6cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

ISLANDI PAGU ehk OPTILINE KALTSIIT  erakordselt puhastava, tervendava ja tasakaalustava toimega. Võib aidata aru saada sõnade taha peidetud mõttest.  See kaltsiidi vorm on ideaalne peenkehade puhastaja. Tõstab energiasagedust, parandab energiate liikumist kõikidel kehatasanditel, soodustades tervenemist ja blokeeringute vabastamist. Islandi pagu aitab lahustuda negatiivseid emotsioonide, hirmul põhinevatel tundeid ja muundab need positiivseks, mistõttu võid tunda endas taas optimismi, positiivseid tundeid ja motivatsiooni elus edasi liikuda. On väga hea kristall soovitud seisundi või eesmärgi programmeerimiseks sinu kõrgemaks hüvanguks.  Aitab eemaldada vanad energiad, blokeeringud ja lahustada alateadlikke negatiivseid käitumis- ja mõttemustreid. On suurepärane abiline energeetilisel korrastusel ja tasakaalustamisel, sest nii suureneb kvaliteetse energia hulk ning sul on rohkem energiat ja jõudu. Aitab ka kaitsta ja puhastada ümbritsevat keskkonda - kodus, tööl ja muudes kohtades. Selleks aseta kristallid kodu nurkadesse. 

Islandi Pagu võimendab kujutisi ja ravib silmi. Vähendab migreene põhjustavat pinget. Tugevdab immuunsussüsteemi, soodustab vere hüübimist, haavade, nahakahjustuste ja kudede paranemist, tugevdab luustikku ja lihaseid, soodustab kaltsiumi ja vajalike mineraalide paremat omastamist. Puhastab erituselundeid ja kergendab soolestiku tööd,rahustab pingeid ja stressi.

Islandi pagu on kirgas ja hea läbipaistvusega  kristall. Islandi pao iseloomulikuks tunnuseks on tugev kaksikmurdmine - valguskiire murdumise käigus kaheks erineva kiirusega liikuvaks osaks jaotumine.