Küaniit - Must lihvimata

Pikkus keskmiselt vahemikus 3,5-6cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

MUSTAL KÜANIIDIL  on tervendav ja puhastav mõju, aga ka võime õpetada eluenergiat kasutama ja keha energiavoogu mõistma ning parandama. Küaniit on oivaline häälestumise ja meditatsiooni kivi. Oma võimega häälestuda põhjustasandile võib see kivi aidata vaimsel energial avalduda mõtte kaudu.See kristall ühendub vaimsete juhtidega ja sisendab kaastunnet.Maandades vaimseid vibratsioone, toetab küaniit vaimset terviklikkust ja küpsemist. Kergendab unenägude meenutamist ja soodustab tervendavaid unenägusid.  Kivi tõstab Su teadlikust oma keha pühadusest ja aitab elustiili positiivseid muudatusi sisse viia, et elada täisväärtuslikumat ja küpsemat elu. Küaniit hajutab kiirelt segaduse ning, frustratsiooni ja stressi, kõrvaldab blokaade, illusioone,viha. 
Vaimselt aitab küaniit lahti saada pimeda saatuse või halastamatu karma ideest. See näitab osa, mida inimese mina mängib põhjuste loomises ja abinõusid, mida on vaja mineviku tasakaalustamiseks  
Toob kehasse tervendavat ja värskendavat energiat. Küaniit muudab inimese rahulikuks ja meele selgeks, aitab keskenduda ja mäletada. Kui otsid kontakti oma vaimse õpetajaga, suurendab see võimas kristall suurendab psüühilist tundlikkust ja teravdab intuitsiooni ning aitab mõista, kuidas kõik mis Sinu sees, loob seda, mis Sinu ümber. Aitab kaasa teadmistele hankimisele, tõeotsingutele ja vaimsele küpsusele.
Psühholoogiliselt julgustab küaniit välja ütlema oma tõde, kõrvaldades hirmud ja blokaadid. Kurgutšakrat avades julgustab see eneseväljendust ja suhtlemist.
Must küaniit maandab keha tšakrate joondamise ajal ning enne ja pärast meditatsiooni.