Andara Obsidiaan 8€

Kivide suurus: u.2,5-3cm
Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.
ANDARA OBSIDIAAN, SIBERI SININE OBSIDIAAN kasutatakse selgeltnägemise parandamiseks, aitab meelde tuletada iidseid teadmisi ja suurendab empaatilise paranemise võimet. Selles kivis on palju energiat. Pole ühtegi teist kivi, mis näitaks sinist kiirt nii silmatorkavalt kui Siberi sinine kvarts. See aktiveerib täiuslikus harmoonias nii kurgutšakrat kui ka kolmandat silma, mis äratab nii kõrgema meele arusaamad kui ka hõlbustab selle teadmiste kõnekat edastamist. Selle kivi Tuule elemendi energia kutsub esile psüühilise ärkamise ja see võib olla abiks neile, kes soovivad arendada selgeltnägemise, selgeltkuulmise, ennustamise, psühhokineesi, meediumi ja mõõtmetevahelise suhtluse andeid.
Kasutage meditatsioonis, et pääseda ligi iidsete aegade teadmistele.
Koobaltsinine obsidiaan on looduslik valuvaigisti ja aitab ka neid, kes vajavad lõõgastumist.
Koobaltsinist obsidiaani saab kasutada nii psüühiliseks enesekaitseks kui ka nende abistamiseks, kes on huvitatud tähendusrikkamast astraalprojektsioonist.
Andara obsidiaanid on heliotsentrilised. See tähendab, et need neelavad ja peegeldavad valgust, muutes need täiendavaks tervendavaks. Kui vaatate läbi kivi loomuliku päikesevalguse käes, on see selgelt nähtav. See aitab tõsta teie teadvuse taset ja soodustab teie vaimset kasvu. Andara obsidiaan on vääriskivide perekonda kuuluv üks suurima tervendava toimega kive. Seda saab kasutada kõigi võimalike tervenemiste jaoks ning see aitab tõsta ka teie teadvust ja ligipääsetavust teistele dimensioonidele. Andara obsidiaanid on erineva energeetilise vibratsiooni ja värvidega; Heledast tumedaks, selgest šampanjani, hõbedane, sinine, merevaigukollane ja kõige haruldasem roheline, kollane, roosa ja lavendel. Kõik kivid sobivad ideaalselt mediteerimiseks ja isegi hõlbustavad heasse sügavasse meditatsiooni sattumist. Andara obsidiaane on teadaolevalt varem kasutanud šamaanid ja ülempreestrid.
Obsidiaan on looduslikult esinev vulkaaniline klaas. Nimi on tuletatud roomlaselt nimega Obsius, kes väidetavalt leidis iidsetel aegadel Etioopiast obsidiaanilaadse kivi. Obsidiaan tekib laava kiirel jahutamisel maksimaalse veesisaldusega 3-4%. Kui lenduvate komponentide (vesi, süsihappegaas) sisaldus on suurem, tekib pimsskivi, sest eralduvad gaasid toimivad puhumisainena. Vulkaanilise klaasi teke sõltub suuresti vedela laava viskoossusest ja selle omakorda määrab tugevalt ränihappesisaldus. Mida kõrgem see tase, seda aeglasemalt vedelik voolab. Enamiku obsidiaanide ränihappesisaldus on 70% või rohkem ja seetõttu klassifitseeritakse need rüoliitidena. Harvem leitakse ka trahhiitseid, andesiitseid ja fonoliitseid obsidiaane, millel on väiksem ränihappesisaldus. Obsidiaani värvus varieerub üsna suurel määral sõltuvalt selles sisalduvatest saasteainetest. Värvus on enamasti tumeroheline kuni sügavmust, kuigi sarnase koostisega graniit on heledat värvi materjal. Seda põhjustab tavaliselt eriti peeneks jaotatud hematiit või magnetiit. Obsidiaan on metastabiilne materjal, mis aja jooksul taastub kristallilise, stabiilsema vormi juurde. Seetõttu pole vulkaanilist klaasi paleosoikumist ja eelkambriumi ajast teada. Kiviajal oli obsidiaan ihaldatud tooraine, sest see moodustab žiletiteravad lõiketerad. Seda kasutati nugade ja relvade jaoks. Tänapäeval on see populaarne kunstiesemete materjal ja seda kasutatakse ka poolvääriskivina ehetes.

**Värvi täiustatud obsidiaan** Alusmaterjal on inimese loodud materjal, mille omadused on sarnased obsidiaaniga. Materjali on toodetud erinevates toonides, mida toodetakse või täiustatakse sulanud vulkaanilisele tuhale värvainete lisamisega.