Gagaat

Mõõdud keskmiselt vahemikus ca 1.5-2.5cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

GAGAATI
  on tegelikult kivistunud puit, kuid näev välja nagu kivisüsi, gagaat on bituumenkivisöe vorm, mis saab hõõrdumisel elektrilise laengu. Tuntakse ka Musta Merevaigu nime all. Tõmbab ligi jõukust, stabiliseerib finantse ja toetab äri, võib paigutada rahakarpi või siis maja või kontori jõukusenurka ( esikust kõige kaugem vasakpoolne nurk ). Gagaati on juba kiviajast peale kasutatud talismanina. Seda kasutati vanasti kaitseks " pimeduse olemusvormide " eest. Gagaat kaitseb halbade mõjude, haiguste ja halva silma eest, on hea kaitsekivi.  Eemaldab negatiivset energiat ja leevendab põhjendamatuid hirme. Hoiab eemal vägivalla ja haiguse ning annab kaitset vaimsete rändude ajal. Räägitakse, et need, keda tõmbab selle kivi poole, on "vanad hinged", kellel on kauaaegne maine taassünnikogemus. 
Gagaati võib kasutada ka psüühiliste tahude avamiseks ja selleks, et see aitaks kaasa vaimse valgustuse otsingutele. A
itab leinaga leppida ja elus edasi minna. Tekitab tunnetuse elu-surma ringkäigu suhtes, aitab aktsepteerida surma. Leevendab hirme ja kasvatab julgust. Psühholoogiliselt edendab see kontrolli võtmist oma elu üle. Tasakaalustab meeleolu kõikumisi ja leevendab depressiooni, tuues kaasa stabiilsust ja tasakaalu.
Gagaat puhastab juurtšakrat ja stimuleerib kundaliini jõu tõusu.  
Gagaat ravitseb migreeni, langetõbe ja külmetust. See vähendab näärmete ja lümfisõlmede turset ning aitab kõhuvalu puhul.  Traditsiooniliselt kasutati seda menstruatsioonivalu leevendamiseks.