Jaspis - Nett Stone

Mõõdud keskmiselt 1.5-2.5cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

NETT STONE JASPIS 
 nimetatakse mõnikord ka ämblikuvõrgu jaspiseks. 
Arvatakse, et Nett Jaspis tugevdab luidja sidekude. Samuti võib see aidata stimuleerida vereringesüsteemi, soodustada seedimist ja aidata karpaalkanali sündroomi ravis. Seda on kasutatud ka kaalulanguse stimuleerimiseks. 
Nett Jaspis  aitab meil äratada rahutunnet, kõrvaldades häirivad mõtted. See tekitab tahtejõudu ja enesedistsipliini. Nett Jaspis aitab meil püsida ja muuta oma ideed tegudeks. See on eriti kasulik kivi neile, kes soovivad arendada oma loomingulisi ja kunstilisi andeid. Nett Jaspisega  töötades öeldakse, et vanu sõprussuhteid saab uuendada ja uusi sõpru juurde meelitada.
Nett Jaspis aitab tuua meieni teistelt planeetidelt tulevate olendite valguse ja juhtimise ning aitab teiste maailmade energiaid meie Maale tuua. Seda kivi on nimetatud "Alateadvuse meister" ja see aitab meil intuitsiooni ja sisemisi mõtteid teiste olendite mõistmiseks pöörata. See toob sisemise nägemise ja sisemiste nägemuste selguse. Seda on šamaanid kasutanud ka varasema elu tasakaalustamatuse põhjuste avastamiseks.