Mariami jaspis

Mõõdud keskmiselt vahemikus ca 1-2.5cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.
MARIAMI JASPIS  (Mariam ahhaat, elevandinahajaspis, ussijaspis jne.) tasakaalustab yin-yang energiaid (füüsiline, emotsionaalne, intellektuaalne). Aitab kõrvaldada negatiivsust. See on alkeemiku kivi, mis võimaldab lootusetuna näivad olukorrad muuta loomingulisteks, positiivseteks. See on kokkupressitud luu, taimestik ja kest iidsest soost, mille mäe loomisega seotud uskumatud jõud kokku surusid. Kõik jaspised on tugevad, kindlad, stabiilsusega kivid. See on võimas kaitse asjade eest, mis teile ei sobi, ja leevendab emotsionaalseid pingeid, muutes selle teie kodus suurepäraseks kiviks. Jaspis annab julgust sõna võtta ja isiklikult iseseisvuda. Samuti kaitseb see öösel hirmude eest. Meditatsioonis on see kasulik kivi, mis aitab teil võtta ühendust oma teejuhtide ja inglimaailmaga. See aitab teil vaadata sisimas iseennast ja oma käitumist ning võib olla kasulik, et aidata teil saada teadmisi, kui teete eelmise elu tööd. 

Mariam on ka vastukaaluks kiirele kaasaegsele maailmale, tuues tagasi naudingu loodusest. Seda peetakse amuletiks pikkade vahemaade sõitmiseks, ärireisidel õitsenguks ja välisriikide tehinguteks. Kasutage seda pikaajaliste äriotsuste tegemiseks ja edasiseks planeerimiseks. See neutraliseerib kohese rahutuse, mis võib destabiliseerida õnnelikku suhet, aitab õrnalt vabastada mineviku karmast või traumast, aidates teil liikuda tulevikku ning väidetavalt leevendab nahakaebusi, armkudet, liikuvust ja peanaha häireid.
 Jaspis on säilitav kivi ja on abiks haiglaravil või kui energiatase on madal. Siseorganite koed, neerud, põrn, põis, maks ja magu. Kasutatakse äris otsuste tegemisel ja ette planeerimisel.