Pinoliit kivi 4€

Kivide keskmine suurus on 2-3cm

PINOLIIT
 on magnesiidi üks vormidest. See on moondekivim, mis koosneb valgest kristallilisest magnesiidist grafiidi ja halli dolomiidi maatriksil. Kristallilise struktuuri tõttu nimetatakse teda ka jäälille magnesiidiks.
Pinoliit annab kindlust, stabiilsust, jõudu, kaitseb ja maandab. Leevendab emotsionaalset ärritust ja valu, on rahustava toimega. Sobib hästi sügava, taastava une soodustamiseks. Aitab ka toime tulla kurbuse ja üksildusetundega, rahustab ja toob harmooniat, tõstab enesehinnangut. Aitab sul näha tõde, et sa ei saaks tegeleda enesepettusega. 
Psühholoogilisel tasandil on pinoliit rahustav kivi, mida kasutatakse sageli aura stabiliseerimiseks ja energiate kehast hajumise vältimiseks. Mõne jaoks on see kõige sobivam kivi üksinduse ja ärevuse vähendamiseks.
Pinoliit on väga sobiv kivi ka viha ja liigsete emotsioonide suunamiseks ja vaigistamiseks. Annab jõudu ja stabiilsust nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt.
Pinoliit aitab minna sügavasse meditatsiooni, kuna tal on magnesiidi rahustavad omadused. Pinoliidi terapeutiline kasutamine on eriti näidustatud nii füüsilise kui ka vaimse väsimuse ja tugeva kurnatuse korral.
Ta rahustab meie hinge, tuues harmooniat meie ellu ning tõstes meie enesehinnangut.
​Pinoliit aitab tasakaalustada kõiki tšakraid.
Pinoliit on suhteliselt "noor" kivi, mis avastati 1873. aastal Austria Steiermarki piirkonnast. See võlgneb oma nime magnesiidist lisanditele, mis näevad välja nagu männikäbid, ja sõna "pinolito" tähendab sõna-sõnalt "männikivi". Pinoliidi haruldus ja selle hiljutine avastus tähendab, et sellega seotud lugu või legendi pole teada. Kuid teadlased teatavad, et kivi kaevandati Teise maailmasõja ajal selle kõrge kümnendi pärast laialdaselteur mangaanis.