Püriit

Mõõdud keskmiselt 1,5-2,5cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

PÜRIIT on suurepärane energiakilp. Püriit on väga kaitsev kivi, mis kaitseb kasutajat igasuguse negatiivse energia eest. Püriit blokeerib energialekkeid ja parandab auralekkeid. Kandke taskus püriiti, et kaitsta teid nii keskkonnareostuse kui ka füüsiliste ohtude eest. Tõkestab negatiivset energiat ja saasteaineid kõigil tasanditel. Püriit on väga positiivne kivi. Saab jagu inertsusest küündimatustundest. On teada, et püriit tõmbab meie ellu võimalusi. Püriiti kasutatakse sageli õitsengu rituaalides selle stimuleeriva avaldumisenergia tõttu. See on suurepärane kristall, millega töötada, kui avate end Universumi rikkalikumale vibratsioonile.
Püriit on seotud päikesepõimiku tšakraga. Püriidikivi kasutades saame päikesepõimiku tšakrat tervendada, aktiveerida ja energiat anda. Päikesepõimiku tšakraga töötades on püriit abi neile, kellel on probleeme tahtejõu, ärevuse ja/või pühendumisega.
Kolmandal silmal kasutatav püriit tugevdab vaimseid võimeid ja teadlikkust kõrgematest teadmiste vormidest. Püriit võib aidata luua energeetilist ühendust juurtšakra, päikesepõimiku ja kolmanda silma tšakra vahel, mis aitab tuua ideid kõrgemast minast alla tahte aluse ja maandada need reaalsuseks. 

Kergendab võimete ja potsensiaali kompamist, ergutades ideede voolu. Töölauale pandud püriiditükk annab ümbritsevale alale energiat. Sellest on abi, kui kavandate suuremat ärilist ettevõtmist. Kivi õpetab nägema fassaadi taha, aru saama mis on mis, ning edendab diplomaatiat.

Psühholoogiliselt leevendab püriit ärevust ja frustratsiooni ning suurendab eneseväärikust ja eneseusaldust. On abiks inimestele, kes tunnevad end kõrvaletõugatuna, sest tugevdab usku iseenesesse, aitab võitu saada alaväärsuskompleksist.

Püriidi mõjul kiireneb vaimne aktiivsus, sest see parandab ajuvereringet. Püriit parandab mälu ja meenutamist. Püriit laiendab ja struktureerib püriit vaimseid vaimseid võimeid, tasakaalustades instinkti intuitsiooniga ning loovust analüüsiga.

Emotsionaalselt on püriidist abi melanhoolia ja sügava meeleheitega toimetulekul. Füüsiliselt suurendab püriit energiat ja võidab väsimuse. Takistab energialekkeid füüsilisest kehast ja aurast. Püriit suurendab hapniku hulka veres ning tugevdab vereringesüsteemi. See on kivi, mis säilitab täiusliku tervise ja heaolu ideaali. Tervendamisel selle mõju on erakordselt kiire, sest toob esile haigusseisundi põhjuse. See on hea abiline karmalise ja psühhosomaatilise haigusseisundi juurteni jõudmisel. Püriit tervendab luid ja stimuleerib rakkude moodustumist, parandab DNA kahjustusi, joondab meridiaane ning abistab siis, kui seedehäired magamast segavad. Tugevdab seedekulglat ja neutraliseerib allaneelatud mürke, on kasulik vereringele ja hingamissüsteemile ning toob vereringesse hapnikku. Püriit on kasulik ka kopsudele, leevendades astmat ja bronhiiti.  

Püriit koosneb raudsulfiidist ja esineb paljudes erinevates konfiguratsioonides. Püriit ehk raudpüriidid on raudsulfiid, mida paljud teavad ka kui lollide kulda. Renessansiajal veeti uuest maailmast sadu tonne püriiti, uskudes ekslikult, et see on tegelikult kuld. Iroonilisel kombel leidub mõnikord püriidis väikeses koguses tegelikku kulda.