Ränikivi


Mõõdud keskmiselt1,5-2,5cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

RÄNIKIVI ehk vilgukivi. Ammustel aegadel tuletegemise vahend ja tööriistade materjal. Lõikab läbi mõõgana kõik mittevajalikud energeetilised sidemed. Üsna tugevat energiat kiirgava kivina muudab see omaniku julgeks, tugevaks ja ettevõtlikuks nagu tõeline sõdalane. Isegi kõige laisemad muutuvad selle mõjul aktiivseks, energiliseks ja tõhusaks! Samamoodi, nagu see tekitab sädemeid, sütitab ränikivi taas teie sisemise leegi. See mitte ainult ei suurenda füüsilist ja vaimset võitlust, vaid pakub ka laia valikut emotsionaalseid voorusi. Inimesed, kes peavad ennast maksma panema, peaksid kandma kaelas tulekivist kivitükki, nagu amulett, et arendada võimet oma arvamust kindlalt kaitsta, teisi inimesi veenda ning teha kiireid ja õigeid otsuseid. Läbi ajaloo on see olnud tugev sümbol nii õpetajatele, arstidele, sõduritele, juristidele kui ka poliitikutele, sest see pakub enesehinnangut, mis on vajalik enese vabaks väljendamiseks. See võib vaimset stressi vähendada, leevendades alaväärsustunnet ja vabastades selle omaniku vanadest kompleksidest. Seetõttu võib see olla kasulik häbelikele inimestele, samuti neile, kellel on ebatavalisi kahtluste, ärevuse või enesekindluse puudumise perioode. See on parim lahendus omaniku kodu kaitsmiseks, eriti välgu eest. See kogub kogu negatiivse energia, mis majja siseneb ja hävitab, eriti kui see asetatakse ukse kohale. See pakub kaitset ka reisimisel. Iidsetest aegadest alates on seda peetud ränduri kaitsjaks. Varem uskusid inimesed, et see kaitseb inimesi agressiooni eest, ja hoiatasid neid pettuste eest. Tõepoolest, see hoiab eemal mitte ainult kurjad vaimud, vaid ka negatiivsed energiad, mis võivad kõigis kasvada. Sellest hoolimata sobib see eriti armukadeduse või ülima viha all kannatavatele inimestele. See tuvastab negatiivsed lained ja pakub välja võimalusi konfliktide vältimiseks. Sellel kivil on suur mõju suhetele, olgu need siis perekondlikud või romantilised. See annab positiivse suuna teie elule pärast traumat, eriti enne suhte lõppu.
Vaimsest seisukohast esindab see võimsat liitlast mitmes valdkonnas: ennustamine, mõtete saatmine ning haldjate ja loodusvaimudega suhtlemine. Selle vibratsioon ühendub kõigi füüsiliste tšakratega, toetades, tasakaalustades ja joondades nende energiaid, et saaksime nautida energiastabiilsust ja viia seejärel oma peen keha tšakrate ühtlustamisele. See aitab kinnistada vaimset füüsilisse maailma või vähemalt seda paremini igapäevaelus tajuda.
Ränikivi on peamiselt peitkristalsest kvartsist koosnev settekivim.

Peale kvartsi võib sisaldada ka opaali ning mitmesuguseid lisandeid nagu kaltsiit, raudoksiidid jne. Ränikivi võib olla värvunud mitmesugustes toonides, näiteks hall, pruun, must, roheline, punane jne. Värvuse annavad mitmesugused lisandid.
Kasutage seda kivi ükskõik millise või kõigi tšakrate juures, paludes läbi lõigata sidemed, mis on teid teistega sidunud, ja vabastage ennast piirangutest, mida need soovimatud sidemed võivad tekitada.
Esiteks kasutatakse seda neerukivide korral, mis lõpuks puhastavad ja stimuleerivad verevoolu. Lisaks sellele pakuvad litoteraapia spetsialistid seda täiendava lahendusena maksahaiguste, näiteks maksahaiguste, kaltsiumi ladestumise korral liigestes ja arterites, kopsuhaiguste, naha- ja seedekahjustuste korral ning luupainajate eemal hoidmiseks. Peavalude leevendamiseks on üks praktika seda kivi üksteise vastu mitu korda lüüa ja visualiseerida peast väljuvat valu. Esteetilisest küljest saab seda kivi kasutada lisaks kreemi pealekandmisele ka naha väljanägemise parandamiseks, eriti vistrike ja akne tekke vältimiseks. See on eriti populaarne naiste ja teismeliste seas, kelle mõju on nähtavam ja kiirem.