RUUNIKIRJAD, MONOGRAMMID, INSIGILID, TALISMANID 5€

23 lk
Ruunid on muistsete eestlaste kirjamärgid, mida kasutati minevikus, siis, kui siia polnud veel jõudnud ristisõdijad ja eestlased olid vaba rahvas. Meie esivanemad olid üks rahvastest, kelle seast pärinesid viikingid. Ruunikiri oli viikingite kiri. Kui käia meie läänerannikul ja eriti saartel asuvates surnuaedades, siis leiate sealt sageli rõngasriste, milledel on peal ruunikirjad.
Ruunid olid levinud Islandist põhjas kuni Ungarini lõunas ja Normandiast läänes kuni Uurali mägedeni idas. Vene keele number üks – odin – on tulnud inimkonnale ruunid kinkinud jumala Odini nimest.
See väike brošüür räägib ruunimärkide mitmest erinevast tähendusest ja kasutamisviisist. Peale kirjatähtede olid ju ruunid ka maagilised märgid, mis on seotud muistsete põhjala jumalate ja loodusjõududega. Et neid välja kutsuda ja neilt abi saada, kasutati ruune ka maagiliste ruunikirjade kirjutamiseks, peremärkidena perede hoidmiseks ja kaitsmiseks ning isegi kinda- ja vöökirjades. Kinda- ja vöökirjad on kõik tegelikult maagilised ruunimärgid ja vanaema peaks lapselapsele kindaid kuduma hakates kõigepealt endale selgeks tegema, mida ta lapsele soovib! Ruune kasutatakse ka isiklike monogrammide ja talismanide tegemiseks ning tänapäeval isegi asutuste ja ettevõtete logodes. Kõigest sellest räägitakse selles väikeses brošüüris, mis on tegelikult väljavõte mahukamast raamatust, mille pealkiri on „Ruunid, mis need on? Muistsete tarkade salateadmised?“