Pada Triquetra 21€

Materjal: malm
Mõõdud: K: 8,5 cm, ø 7,5 cm
Kaal: 0,75kg
Fantastiline suitsetamisnauding massiivsetes padades! See vastupidav malmist anum on imeliselt raske ja annab viirukile olenevalt sümbolist lisadoosi jõudu. Käepide kui kandesang võimaldab ka käia majas ja aias ringi ning puhastada. Ja lõpuks saab suitsetamiskoha kaanega jälle kenasti kinni panna.

Pada saab kasutada rituaalides tuletegemiseks ja viiruki põletamiseks. Rituaalides asetatakse pada altarile ringi keskele. Pada peetakse naiselikkuse sümboliks ja seda seostatakse jumalanna üsaga. Lisaks jumalannale sümboliseerib pada ka vee elementi, ümbersündi, surematust ja inspiratsiooni. Kevadriituste ajal täidetakse pada vee ja lilledega, talvisel ajal süüdatakse selles tuli, mis tähendab soojuse ja päikesevalguse taastulemist.
Malmpada toob endaga kaasa nägemusi salajastest iidsetest nõidadest ja võimsatest mullitavatest pruulidest. Nii pika ajalooga võib mõnda üllatada teadmine, et pada on rituaalides ikka veel laialdaselt kasutatav tööriist, ehkki võib-olla mitte päris samal viisil, nagu müüdid ja lood panevad meid uskuma. Emaka sümboliks peetav pada kannab endas tugevat naiselikku energiat ning seda saab kasutada mitmel erineval viisil.

Triquetra on iidne sümbol, mis koosneb kolmest kattuvast ja omavahel ühendatud kaarest, mida mõnikord nimetatakse Vesicae Piscis, mis loob kolme otsaga sümboli.

Triquetra sõna tähendab sõna-sõnalt "kolmenurkset" ja sümbol koosneb kolmest põimitud kaarest. Liin on katkematu ja lõputu ning esindab paljusid asju, nagu ühtsus, kaitse ja igavene elu. Nagu paljusid sõlme, võib seda vaadelda kui keldi tugevuse sümbolit. Lõputud põimuvad kõverad võivad olla ka igavese armastuse esindajad.
Kolmainsuse sõlme nimetatakse ka Triquetraks ja see on keldi kultuuri üks tuntumaid sümboleid. Tõenäoliselt oli Kolmainsuse sõlmel paganate jaoks religioosne tähendus ja see sarnaneb ka Valknutiga, mis on Odiniga seotud sümbol, kes on Põhjala mütoloogias austatud jumal.
Kristlikus usus tähistavad kolmainsuse sõlme kolm punkti Isa, Poja ja Püha Vaimu Püha Kolmainsust. Aeg-ajalt võite näha Kolmainsuse sõlme, mis on ümbritsetud ringiga, et rõhutada ühtsust või igavikku.
Wiccade jaoks sümboliseerib Kolmainsuse sõlm jumalanna kolmekordset olemust ema, neiu ja kroonina. Ema kui jumalanna sümboliseerib armastust, viljakust ja küpsust, mis sümboliseerib naise elu keskpaika, kui ta hoolitseb teiste eest, neiu esindab noort tüdrukut, kes sümboliseerib noorust, naudingut, süütust ja uusi algusi ja kroon esindab teiste etappide tahke, kuid keskendub pika elu jooksul õpitud tarkusele. See esindab ka loodusjõude (maa, tuli ja vesi) ning kolm üksteisega haakuvat ringi sümboliseerivad naiste viljakust.
Keltide arvates tulid maailma tähtsamad asjad kolmekaupa, kolm domeeni (maa, meri ja taevas), kolm elementi, kolm eluetappi jne. Samuti on võimalik, et Triquetra tähistas kuu- ja päikesefaasi. Keldi ajastust pärit erinevate arheoloogiliste paikade väljakaevamistel on päikese- ja kuu sümbolite kõrval leitud ka mitmeid kolmainsuse sõlme sümboleid.