Atsetüül L-karnitiin 500mg, 100 kapslit

Koostises (1 kapslis): Atsetüül L-karnitiin (acetyl L-carnitine HCl) 500mg.

Kasutamine/annustamine: toidulisandina 1 (üks) kapsel kas 1 kuni 2 korda päevas vähese veega.  Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Ei ole mitmekesise toitumise asendaja, ei ole ravim.

Annab energiat ja toetab keskendumisvõimet, on tugev antioksüdant.

Mis on L-karnitiin? L-karnitiin on aminohappe, lüsiini tuletis, mida tuntakse ka kui vitamiin BTL-karnitiini sünteesitakse maksas ja neerudes, kust see transporditakse kudedesse. Ainel on tähtis roll rasvade energiaks muundamisel lihastes, kuna tema ülesandeks on transportida rasvhappeid mitokondritesse. Viimaseid nimetatakse raku jõujaamadeks, kuna seal saavad rakud oma tegevuseks vajaliku energia. Kuna L-karnitiin aitab manustatud rasval moonduda kulutatavaks energiaks, võib eeldada, et suurendades aine kogust organismis, suureneb ka rasvade põletamine. Karnitiin on dieedi ajal suurepärane toidulisand. Lisaks sellele on uurimused ka näidanud, et karnitiin mõjub positiivselt lihaskasvule.
Karnitiin on aminohape, mis toidulisandina võetult aitab taastada väsinud lihase karnitiinitaseme. Atsetüül-l-karnitiin (ALC) on karnitiini liik, millel on oma ainulaadsed head omadused.